Geriausias sausas šunų maistas - kuris

Daugelis šunų augintojų yra girdėję, kad sausas ėdalas šunims yra subalansuotas ir puikiai atitinka augintinio poreikius. Toks šunų ėdalas ant pakuotės yra ženklinamas ir skirstomas pagal keturkojų dydį arba specifinius poreikius, tačiau dideliame asortimente visai nesunku pasiklysti. Tad trumpai apžvelgsime, kaip savo keturkojui augintiniui parinkti tinkamą pašarą.

Kaip gaminamas sausas šunų maistas?

geriausias sausas šunų maistas
Sauso ėdalo gaminimas pradedamas nuo ingredientų atrankos. Produktai parenkami atsižvelgiant į skirtingus veislių, charakterio, ūgio ir amžiaus poreikius, įvertinama maistinė sudėtis, o taip pat ir skoninės savybės – tikriausiai kiekvienam šeimininkui teko susidurti su situacija, kai augintiniui šunų ėdalas buvo paprasčiausiai neskanus.

Sausi ingredientai yra kruopščiai sumalami ir tada aukštos temperatūros aplinkoje maišomi su drėgnais produktais. Naudojant aukštą slėgį gautas mišinys suspaudžiamas į granules ar atitinkamos formos gabalėlius, o tada yra džiovinamas ir aušinamas. Paskutiniame etape pridedama papildomo skonio, nes įprastai šunų maistas gaminamas daugiausiai naudojant grūdinius produktus – juose gausu keturkojams reikalingų angliavandenių, be to, jie padeda palaikyti formą.

Naudinga pasidomėti:


Kokį sausą maistą pasirinkti?

Rinkdamiesi maistą šuniui, atkreipkite dėmesį į sudėtį. Geriausia, jei ingredientų sąrašas bus trumpas ir paprastas. Kokybiškame maiste turėtų būti omega-3 ir omega-6 nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios būtinos šunų organizmui. Taip pat naudingi mikroelementai, mineralai ir kitos maistinės medžiagos, o štai konservantų, dažiklių ir kvapiųjų medžiagų patariama vengti. Iš tikrųjų, norint įvertinti sudėtį, nereikia jokių specialių žinių – čia galioja tos pačios taisyklės, kaip ir renkantis maistą sau.

Idealu bus, jei sudedamosios dalys pasiskirstys maždaug taip: apie 35 proc. gyvulinės kilmės produktų, apie 20 proc. subproduktų, apie 15 proc. daržovių (arba vaisių). Kokybiškas šunų ėdalas gaminamas tiek iš džiovintos, tiek iš šviežios mėsos. Pigesniam maistui dažnai naudojamos grūdinės kultūros, tačiau toks maistas gausus angliavandenių, todėl antsvorio turintiems šunims labiau rekomenduojamas maistas be grūdų, vietoje jų gali būti naudojamos, pavyzdžiui, bulvės ar kukurūzai.

Taip pat naudinga atkreipti dėmesį į gamintojo rekomendacijas, kurias rasite ant etiketės. Taip nereikės analizuoti viso parduotuvės asortimento ir galėsite palyginti skirtingų gamintojų produkciją, kuri atitinka būtent jūsų augintinio poreikius. Rekomendacijos pateikiamos pagal šuns amžių (mažiems šuniukams, suaugusiems šunims, vyresnio amžiaus šunims), aktyvumo lygį, sveikatos problemas (pavyzdžiui, alergijas, nutukimą, inkstų ligas ir kt.) arba gydymą (po operacijų, kastracijos ir kt.). Gamintojo rekomenduojamas šunų maistas bus papildytas reikalingais vitaminais ir mineralais, todėl geriau atitiks specifinius augintinio poreikius.

Straipsnis panaudotas iš: ZOOplius.lt

Komentarai