Šunų mityba - patarimai augintojams

 Šuo ne tik geriausias žmogaus draugas, tačiau turintys šiuos augintinius patvirtins, jog tai – ir tikrų tikriausias šeimos narys, todėl natūralu, jog šeimininkai siekia užtikrinti geriausias sąlygas savo keturkojams. O vienas iš svarbiausių aspektų, norint, kad šuo augtų sveikas ir vikrus, yra tinkama jo mityba. Koks šunų ėdalas tinkamiausias, ką rinktis ir ką svarbu žinoti apie šunų mitybą?

Patarimai šunų augintojams

šunų mityba


Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tai, ką šuo valgo, bet ir į tai, kiek kartų valgo. Teigiama, jog geriausia suaugusį šunį maitinti 2–3 kartus per dieną.

Svarbu įsiminti, jog nereikėtų šuns maitinti vien tik sausu ėdalu ar įvairiais graužtukais. Tai daugiau skanėstas, tačiau neturėtų iš šio ėdalo gaunamos kalorijos viršyti 10 proc. šuns kalorijų paros normos. Bet kuriuo atveju tiek sausas šunų ėdalas, tiek konservai ar kiti pirkti ėdalai turi būti kokybiški, tad tikslinga skaityti etiketes ir sudėtį.

Maitinkite keturkojį šviežiu, natūraliu, sveiku maistu, dažniau jam gaminkite namuose. Labai svarbu, kad šuo su maistu gautų visų reikalingų jo organizmui medžiagų: angliavandenių, riebalų, baltymų, taip pat vitaminų ir mineralų.Naudinga pasidomėti:


Kokių klaidų nedaryti?

Galime išskirti kelias klaidas, kurias bene dažniausiai daro šunų šeimininkai ir kurių verta atsisakyti. Pirmiausia, tai nemažai jų mano, jog svarbiausias šunų maistas turi būti mėsa. Tačiau tik nedaugelis žino, jog šunį šeriant kone vien mėsos produktais jam atsiras kalcio stoka. Šunų maistas daro įtaką augintinio išvaizdai.

Taip pat dažnas mėgsta šuniukus palepinti gardėsiais nuo savo stalo. Gailus šuns žvilgsnis ir – žiūrėk – jam atiduodamas gardžiausias mėsos kąsnelis. Tačiau tai negera praktika, nes mūsų valgomas maistas šunims neretai būna per riebus, per sūrus, per daug turtingas prieskonių ir pan.

Taip pat viena iš dažnesnių šunų mitybos klaidų yra vitaminų bei mineralų stoka jų maiste. Dažnas variantas – išsibalansuoja kalcio ir fosforo santykis, kas neigiamai paveikia šuns kaulų vystymąsi.

Kodėl yra svarbus tinkamas šunų šėrimas?

Geras šunų ėdalas ir mitybos reikalavimų laikymasis užtikrins optimalų keturkojo augimą, darys labai didelę įtaką šuns kaulams ir jų stiprumui. Gera mityba garantuos sveiką bei stiprų šuniuko imunitetą, labai teigiamai prisidės prie odos būklės ir puikios kailio išvaizdos. Taip pat, žinoma, kokybiškas šuns maistas reikšmingai prisidės prie sveiko ir ilgo šuns gyvenimo, ko jam linki kiekvienas šeimininkas.

Straipsnis panaudotas iš: Maistassunims.lt

Komentarai